TEADE

Viru-Nigula valla haridusasutuste toitlustamise hanke võitis ja hakkab 2018 aasta sügisest osutama toitlustamise teenust Virumaa Koolitoit OÜ.

Toidupäeva maksumuseks on alates 01.08.2018 2.25, sealhulgas hommikusöök 0.34 EUR, lõuna 1.35 EUR ja õhtuoode 0.56 EUR.

Koolieelse lasteasutuse seaduse nr 27 lg 2 kohaselt katab lapse toidukulu lasteasutuses vanem. Lapsevanemal on õigus määrata lapse toitlustamise maht lasteaias, st tal on õigus osadest toidukordadest kas regulaarselt või määratud perioodiks loobuda. Juhul, kui lapsevanem soovib toitlustuspäevades või- kordades teha muudatusi ( lapse puudub või sööb osaliselt), siis tuleb lapsevanemal soovitud muudatustest lasteaeda ette teavitada muudatustele eelneval päeval kella 12-ks. Tähtajaliselt teavitamata jätmisel tuleb lapsevanemal toidupäeva eest tasuda.

Volikogu määrusega nr 16, 28.03.2018 on kehtestatud lapsevanema osalustasu suuruseks alates 01.09.2018 21 eurot kuus ühe lapse kohta. Vanema osalustasu makstakse 11 kuud aastas.

Õppeasutuste ja nende pidajate nõustamist korraldab ning järelevalvet viib läbi Haridus- ja Teadusministeerium.

1. septembrist asusid neljas piirkonnas tööle eksperdid, kelle põhiülesandeks on õppeasutuste ja nende pidajate tegevuse õiguspärasuse, kvaliteedi ja tulemuslikkuse seiramine; järelevalve planeerimine ja läbiviimine; õppeasutuste ja pidajate nõustamine ning teavitamine oma piirkonnas; teabenõuetele, märgukirjadele ja selgitustaotlustele vastamine ning kaebuste lahendamine; info koondamine ja analüüsimine õppeasutuste ja nende pidajate tegevuse seiramise tulemuste, järelevalve tulemuste ning lahendatud kaebuste kohta oma piirkonnas.

Lääne-Virumaa piirkonna eksperdi kontaktandmed:

Marianne Kivimurd-Tarelkina
 See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Tänaseks on valmis saanud koolivormi reklaamiv videoklipp.
Klipi autor on Reti Kokk.
Videos osalevad lapsevanem Egle, õpilased Anhela ja Tsergo ja Kunda Ühisgümnaasiumi õpilasesinduse president Kent.
Suur tänu teile osalemast! KÕIK KOOLIVORMI TELLIMA!

Lääne-Virumaa Noortekogu poolt korraldatud luuletuste kirjutamise võistlusel saavutasid Vasta kooli õpilased Karl Pintmann ja Andella Tsilk oma vanuserühmades esikohad!

Esikoha saavutas ka Vasta kooli vilistlane ja hetkel Rakvere Gümnaasiumi õpilane Kristiina Kõrve!

Oleme uhked ja kiidame õpilasi ja nende juhendajat (Anu Laidinen)!

Kasutaja Lääne-Virumaa Noortekogu foto.

Hetkel on koolivormi tellimiskeskkond AVATUD!

Telli koolivorm juba täna!

Täpsem info SIIN