1. ÕPILASELE

  1.1. Ära tule kooli haigena (COVID-19 haigustunnused on: köha, kehatemperatuur >37,5, kurguvalu, maitsetundlikkuse vähenemine).

  1.2. Koroonaviiruste põhjustatud nakkuse esmaseks ennetusmeetmeks on hea käte hügieeni järgimine. Pese käsi seebiga voolava vee all. Kooli sisenedes ja koolist väljudes desinfitseeri käsi.

  1.3. Kool tagab käte desinfitseerimise võimaluse kooli peasissekäigu juures ning I ja II korruse platvormil.

  1.4. Rakendame koduklassi süsteemi: klass viibib kogu päeva enda koduklassis , liiguvad õpetajad. Jälgi ja täida õpetaja poolt antud korraldusi täpselt/hoolega.

  1.5. Kaitsemaskide kasutamine on koolis viibivatele riskirühma kuuluvatele õppijatele ja II-III kooliasteme õpilastele soovituslik.

1.6. Koolibussis kannavad kõik õpilased maske
1.7. Kasuta vaid oma isiklikku joogipudelit.
1.8. Pane tähele, et sul oleks alati kaasas isiklikud õppe- ja kirjutusvahendid.
1.9. Ära laena kaaslaselt ega kasuta ise kaaslase nutiseadet ega telefoni.
1.10. Kehalise kasvatuse tunnid viiakse valdavalt läbi vabas õhus.
1.11. Vahetundidel liigume koos õpetajaga õues.
2. LAPSEVANEMALE
2.1. Ära saada haiget last kooli (COVID-19 haigustunnused on: köha, kehatemperatuur >37,5,
kurguvalu, maitsetundlikkuse vähenemine), ega luba teda treeningutele ning huviringidesse.
2.2. Selgitage lapsele, et koroonaviiruste põhjustatud nakkuse esmaseks ennetusmeetmeks on hea käte hügieeni järgimine. Soovitage lapsel kooli sisenedes ja koolist väljudes käsi desinfitseerida.
2.3. Kui lapsel ilmnevad haigustunnused koolis, kutsutakse vanem lapsele kooli järele. Kui lapse terviseseisund võimaldab, võib laps ise koju minna. Ka sellest teavitatakse vanemat.
2.4. Lapse kodus haigestumisest tuleb kooli teavitada esimesel võimalusel. Samuti tuleb teha koroonaproov, mille tulemusest (nii positiivsest kui ka negatiivsest) tuleb teavitada kooli.
2.5. Kool tagab käte desinfitseerimise võimaluse kooli peasissekäigu juures ning I ja II korruse platvormil.
2.7. Rakendame koduklassi süsteemi: klass viibib kogu päeva enda koduklassis , liiguvad õpetajad.
2.8. Kaitsemaskide kasutamine on koolis viibivatele riskirühma kuuluvatele õppijatele ja II-III kooliastme õpilastele soovituslik.

2.9. Koolibussis kannavad kõik õpilased maski.
2.10. Kehalise kasvatuse tunnid viiakse valdavalt läbi vabas õhus.
2.11. Muretsege oma lapsele isiklik joogipudel.
2.12. Kontrollige, et lapsel oleks alati kaasas isiklikud õppe- ja kirjutusvahendid.
2.13. Selgitage lapsele, et isiklikku nutiseadet ega telefoni kaaslasele kasutamiseks ei laenata.
2.14. Õppeaastat alustatakse kontaktõppega, kui Vabariigi Valitsus ja/või Haridus- ja Teadusministeerium ei otsusta teisiti.
2.15. Vastavalt viiruse levikule ja haigusjuhtumite esinemisele konkreetse klassi õpilaste hulgas, langetatakse koostöös terviseameti ja kooli pidajaga otsus klassi ja/või õpperühma distantsõppele üleviimise kohta. Osapooli teavitatakse sellest eKooli, kooli kodulehe ja Viru-Nigula valla kodulehe kaudu.
2.16. Kui õpetaja on sunnitud üle minema distantsõppele (lasub eneseisolatsiooni kohustus seoses COVID-19 viirusekandjaga kokkupuutumisega), kuid klass viibib kontaktõppel, viiakse õppetund läbi klassiruumis, kus õpetaja saab olla kodust videosilla vahendusel klassiga ühenduses.
2.17. Täieliku ja osalise distantsõppe korral viiakse kõik videosilla vahendusel toimuvad tunnid läbi Microsoft Office TEAMS keskkonnas.

2.18. Erituge ja tõhustatud tuge vajavatele õpilastele tagatakse üldjuhul kontaktõpe. Erijuhtudel võib rakendada ka distantsõpet, lähtudes konkreetse õppija vajadustest ja vanema soovist.
2.19. Välisreisilt tulles jälgige Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud reegleid ja käituge vastavalt nõuetele (karantiinireeglid).

 1. KÜLALISELE

3.1 Viiruse leviku ajal me endale külalisi ei kutsu ja kedagi külla ei oota.

3.2 Vältimatu vajaduse korral ( hooldus- ja remonditööd koolimajas jm hädavajalik) palume kõigil külalistel majja sisenedes desinfitseerida käed ja kanda maski.

3.3 Kohtumised ja kokkusaamised muudel eesmärkidel viime läbi veebipõhiselt, samuti vastame lahkelt telefonikõnedele.

3.4 Eriolukorra tingimustes ( õpilased on distantsõppel ja õpetajad kodukontoris), on meie maja peauks suletud ja teised õppehooned samuti. Koolimajja saab siseneda peamaja otsauksest ja eelnevalt tuleb oma tulekust ette teatada tel 5182049 või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..