ÕPILASPILETID

2013/2014. õppeaastast võtame kasutusele uued elektroonilised õpilaspiletid, mis on mõeldud kõikidele meie kooli õpilastele.

Valida on kahe variandi vahel - Eesti õpilaspilet ja rahvusvaheline ISIC õpilaspilet.

 

eop_eo.png eop_isic.png eop_isicpank.png

 

Õpilane või lapsevanem saab ise valida, kas kasutada õpilaspiletina ISIC õpilaspiletit või Eesti õpilaspiletit. Mõlemad kaardid tõendavad Eestis õpilasstaatust, kuid ISIC õpilaspilet annab lisaks ka tuhandeid soodustusi.

 

Eesti õpilaspilet tõendab õpilasstaatust Eesti-siseselt. Eesti õpilaspiletile ei lisandu ISIC õpilaspileti soodustused. Kaart kehtib elektrooniliselt 3 õppeaastat ning visuaalselt ühe õppeaasta – kaardile kleebitakse iga õppeaasta alguses kehtivusaega tähistav kleebis, mis kehtib kuni järgmise õppeaasta 1. oktoobrini.

Piletite võrdlustabel

Õpilaspileti tüüp

Eesti õpilaspilet

ISIC õpilaspilet

ISIC õpilaspilet pangakaardina

Tõendab õpilasstaatust Eestis?

Jah

Jah

Jah

Tõendab õpilasstaatust ka välismaal?

Ei

Jah

Jah

Kaart sisaldab puutevaba kiipi

Jah

Jah

Ei

Kaardiga kaasnevad ISIC soodustused 1000 müügikohas Eestis ja 125 000 müügikohas välismaal?

Ei

Jah

Jah

Kaardil on ka pangakaardi funktsionaalsus?

Ei

Ei

Jah

Kui palju kaart maksab?

Tasuta

6.40 €

Tasuta kuni 18-aastastele
(+ igakuine pangakaardi hooldustasu)

Kus saan kaarti taotleda?

Minukool.ee

Minukool.ee

SEB Pank

Kaardi kaotamise korral on korduskaardi väljastamine alati tasuline, maksab kaardi taotleja.

 

Kui tellite kaardi kodusele aadressile, lisandub ka saatmiskulu 1,1 eurot.

 

Taotlemine

 

Eesti õpilaspiletit ja rahvusvahelist ISIC õpilaspiletit saab taotleda lapsevanem või õpilane (alates 14. eluaastast) leheküljelt Minukool.ee. Süsteemi tuleb siseneda oma ID-kaardi või internetipanga abil ja teha läbi alljärgnevad sammud:

 

eop_juhend.png

 

Pärast taotlusprotsessi läbimist jõuab kaart 10 tööpäeva jooksul taotluses märgitud aadressile. Kaarti on võimalik tellida nii kooli, kodusele aadressile kui ka Eesti Üliõpilaskondade Liidu kontorisse.

 

Rohkem infot ja videojuhendi leiad siit.

Foto

Kaardile on vaja lisada ka passipildiformaadis digifoto. Fotol ei tohi olla teisi isikuid ega muid objekte. Foto peab olema värviline. Foto taust peab olema hele, tasapinnaline, ühetooniline ning kontrastne näo ja juuste värviga. Foto ei tohi olla vanem kui 3 aastat, peab olema JPG-formaadis, mõõtmetega vähemalt 307 x 372 pikslit.

Pildi võid saada ka kodanikuportaalist (sama pilt, mis on ID-kaardil).

 

Kui foto või kaardi taotleja andmed ei vasta tingimustele, lükatakse taotlus tagasi.

 

Lisainfo Vasta koolist või leheküljelt minukool.ee